Nabízíme k prodeji krásnou zemědělskou usedlost obklopenou pozemky 19.339m2 v obci Bohumileč - Český Dub

Bohumileč 8, Český Dub | 400 m²

ID 00004
Kontakt
9 750 000 Kč
včetně DPH, včetně provize, včetně právního servisu, cena k jednání

Nabízíme k prodeji poloroubenou zemědělskou usedlost s krásnou velkou a zachovalou stodolou v malebném údolí říčky Ještědky v obci Bohumileč cca 3km jižně od obce Český Dub. Hospodářské stavení se stodolou je velmi zachovalé s mnoha unikátními stavebním prvky zejména původními překrásnými klenutými stropy. Nachází na polosamotě na vyvýšeném a celodenně nasluněném návrší v malebné obci Bohumileč a je obklopeno kolem dokola zahradou a lukami o celkové výměře 19.339m2. Součástí dané výměry je i část zahrady cca 920m2, která je aktuálně zahrnuta v platném územním plánu jako „stavební“ pro Bydlení smíšené venkovské. Samotné stavení se skládá z obytné poloroubené části, zděné klenbové chodby - jež rozděluje obytnou a hospodářskou část domu. Dispozice obytná část - na vstupní chodbou navazují dva kvelby - chladné uložiště - špajzy. Z jednoho je přístup do sklepa i chléva a je v něm pracovní záchod a donedávna sloužil jako kotelna s dřevo-zplynovacím kotlem (odtud jsou vedeny i rozvody topení), druhý slouží jako sklad na uchování potravin, či místnost na jejich zpracování. Obytná část (cca 84m2) je po celkové stylové rekonstrukci - podlahy, zdi a stropy. Skládá se z velké obytné světnice, ložnice či pokojíku a koupelny se záchodem . V obytné části domu jsou nové rozvody elektriky, vody, odpadů a rozvody do radiátorů, jež byly nedávno spolu s kotlem odmontovány, kvůli způsobu změny vytápění kachlovými kamny. Voda – VVŘ + vlastní pitná studna, TUV – bojler, topení – kachlová kamna, kanalizace – velká betonová jímka 30m3. Dům je částečně podsklepen typickým pískovcovým klenutým sklepem. Půdní prostory jsou propojeny po celé délce stavení a jsou přístupné z chodby, betonovým točitým schodištěm. Vzhledem k výšce a prostornosti půdy, se zde nabízí možnost velmi velkorysé patrové půdní vestavby, ateliéru...atp.
Zděná hospodářská část se dvěma prostornými chlévy, pro hovězí dobytek s klenbovým stropem a maštalí pro dva koně, mají ze dvora stejný vstup a nové rozvody vody do napáječek. Pokud nový majitel nebude dále hospodařit dají se tyto unikátní a opravdu překrásné klenuté prostory jednoduše připojit k obytné části.
Dvůr jako takový uzavírá velká, udržovaná a velmi zachovalá dvoupodlažní stodola se špýcharem a dvěma dlážděnými mlaty z nichž jeden je průjezdný. Pokud bude zájem je zde možnost přenechání bezplatného pronájmu cca 5ha pastvin za jejich údržbu, formou vypásání.
Nemovitost je unikátní jednak svou polohou ale také charakterem, kdy svému novému majiteli nabízí nadstandardní míru ničím a nikým nerušeného soukromí v překrásném údolí na pomezí Podještědí. Je zde možnost bud pokračovat ve stávající hospodářské činnosti nebo si zde vybudovat výjimečné místo na trvalé bydlení pro sebe a svou rodinu.

KategorieZemědělská usedlost
LokalitaBohumileč 8, Český Dub
OkresLiberec
VelikostAtypický
Plocha užitná400 m²
Plocha podlahová180 m²
Plocha pozemku19.339 m²
Plocha zastavěná220 m²
Počet podlaží1
Stav objektuVelmi dobrý
BudovaSmíšená
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuPolosamota
ZástavbaVenkovská
En. náročnost b.G (PENB nedodán)

Lokalita

Bohumileč 8
Český Dub
Máte zájem o tuto nemovitost?
Kontaktujte makléře